24 Şubat 2016 Çarşamba

Acı , Evrenin sizin dikkatinizi çekme şeklidir ?

En az 4 sene önce gazete okurken köşede kalmış küçük bir yazı gördüm. Ben  kişisel gelişim kitapları falan okuyan biri hiç değilim. Ciddi ciddi hiç haz etmiyorum.
Ama o yazıyı okuduğum andan sonra nereye gitsem benimle geldi o kağıt parçası.
Kim yazdı , ne zaman yazdı hiç bir fikrim yok.
Keşke bilsem.
Kısa ama beni sakinleştiren bir yazdı oldu hep.


-Size bir vücut verilecektir. Onu beğenebilir ya da ondan nefret edebilirsiniz, ancak kesin olan bir şey varsa o da ömrünüzün geri kalanı boyunca ona sahip olacağınızdır.

-Dersler öğreneceksiniz. ''Yeryüzünde Yaşam '' isimli tam zamanlı gayrı resmi bir okula kaydoluyorsunuz. Her kişi veya her olay birer Evrensel Öğretmen'dir.

-Hatalar yoktur, yalnızca dersler vardır. Büyümek bir deneyim sürecidir. ''Başarı'' kadar ''yenilgiler'' de bu sürecin bir parçasıdır.

-Bir ders öğrenilene kadar tekrar edilir. Bu ders, ta ki siz öğrenene kadar size çeşitli biçimlerde anlatılır. Ancak ondan sonra bir sonra ki derse geçebilirsiniz.

-Eğer kolay dersleri öğrenemezseniz bu dersler giderek zorlaşırlar. Dışsal sorunlar içsel durumunuzun kesin yansımasıdır. İçsel engelleri ortadan kaldırdığınız zaman dış dünyanız değişir. Acı , Evrenin sizin dikkatinizi çekme şeklidir.

-Davranışlarınız değiştiği zaman bir dersi öğrenmiş olduğunuzu anlarsınız(en çok bu cümleyi doğru buluyorum). Bilgelik egzersizdir.

-Diğer insanlar yalnızca sizin aynanızlardır. Diğer bir kişinin bir yönü sizin kendinizde sevdiğiniz ya da nefret ettiğiniz bir yönünüzü yansıtmadıkça onu sevmeniz ya da ondan nefret etmeniz mümkün değildir.

-Yaşamınız size bağlıdır. Yaşam size tuvali sunar , resmi siz yaparsınız. Yaşamınıza sahip çıkın , yoksa başkası sahip çıkacaktır.

-Daima ne isterseniz onu alırsınız. Bilinçaltınız kendinize çektiğiniz enerjileri, deneyimleri ve insanları doğrulukla belirler, dolayısıyla ne istediğinizi bilmenin en güvenilir yolu neye sahip olduğunuzu görebilmektir.Kurbanlar yoktur, yalnızca öğrenciler vardır.

-Doğru ya da yanlış yoktur, ama sonuçlar vardır. Yargılamalar ise davranış kalıplarını korumak içindir. Yalnızca yapabildiğinizin en iyisini yapın.

-Cevaplar kendi içinizdedir. Çocukların başkalarının rehberliğine ihtiyacı vardır ; bizler ise olgunlaştıkça '' Ruhun Yasaları'' nın yazılı olduğu kalbimize güveniriz. Bildikleriniz duyduklarınızından, okuduklarınızdan ya da size söylenenlerden çok daha fazladır. Yapmanız gereken yegane şey bakmak, dinlemek, öğrenmek ve güvenmektir.

-Tüm bunları belki unutacaksınız...
-Ne zaman arzu ederseniz tekrar okuyup hatırlayabilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder