2 Mart 2016 Çarşamba

Günlük #13 Zorba'dan Alıntı / Nötr / Bahar Planları

               
         İnsanları rahat bırak patron , gözlerini açma ! Çünkü açarsan ne görürler ? Ellerinin körünü ! Onun için bırak , kapalı kalsınlar da , hayal göredursunlar !
          Bir an sustu , başını kaşıdı , düşünüyordu. Sonunda , "ancak," , dedi "ancak..."
           "Ne ? De bakalım ? "
           "Ancak, gözlerini açtıkları zaman onlara gösterecek daha iyi bir dünyaya sahip olasın... Böyle bir dünyaya sahip misin ?"             Zorba'yı okumayan varsa tavsiye ederim. En büyük isteğim Yunanca'mı daha da ilerletip bu kitabı ana dilinde okumak.
 
             Bugün şöyle bir yürüyüşe çıktım. Kendimle konuşmaya ne de ihtiyacım varmış !
              Bu ara üstesinden gelmekte çok zorlandığım bir ruh halindeyim.
               Aklıma seyahat ettiğim günlerde hissettiklerim geldi. Herşeyi unuttuğum o anlar. Uzaklaşmak ne güzel şey. Üstesinden gelemediğim şey ne biliyor musunuz ? Aslında elle tutulur tek bir derdimin olmaması. Her şey o kadar yolunda ki. Belli anlamlar yüklemem , bir şeyler hissetmem gereken herşeye nötrüm. Kafam hiç birşeye anlamlar yükleyemiyor. Biliyorum ki çok kısa sürecek bu günler. Hemen geçse keşke. Şöyle gün ışığı odama dolarken bende capcanlı hissetsem.
                Datça , Kelebekler Vadisi ve Urla Enginar Festivali. Mayıs sonuna kadar bu üçüne gitmek istiyorum. Böyle seyahate değil de tatile ihtitacım var. Ciğerime bol bol iyot , yeşil hava doldurmam gerek. Umarım gidebilirim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder