2 Aralık 2016 Cuma

Aralık / Yeni Yıl / Wish Listleerce

Aşırı sardım bu ara şu parçaya. Mümkünse çevirisini okuyun muhakkak. Daha da bir güzel oluyor dinlemesi.
Aralık geldi. Benim en sevdiğim 2 aydan biri. Diğer malum Kasım :)
Kasım benim için pek güzeldi. Antalya'ya gittim ve harika bir 10 gün geçirdim. Ama herkes gibi dönüş sonrası bir depresyon ki sormayın. Gitmeden önce işimden ayrılmıştım. Hala iş bakmıyorum açıkcası. Bunu ''ev hanımlığı'' klişesine sokmazsak sevinirim ama evde vakit geçirmek harika birşey. Hergün mutfakta yeni birşeyler deniyorum. Biraz dekorasyon işleri ile uğraşıyorum. Her sabah mükemmel kahvaltılar yapma şansım oluyor. Kışın olmazsa olmazı örgü işleri ile haşır neşirim. Bol bol kitap okuma fırsatı buluyorum. 2 günde bir yeni bir kitaba başlamanın hazzının size anlatamam. Dilediğim sıklıkta yürüyüşler yapıp , bu yürüyüşlerin sonunu mis gibi americano ile taçlandırabiliyorum. Ruhumu doyuruyorum anlayacağınız. Bazı pürüzler olmuyor değil. Ama ''insan'' faktörünü artık sıkıntı etmeme konusunda ciddi aşamalar kat ettiğim için hiç sorun yok :)
Yine bir Antalya kaçamağı yapacağım. Onun mutluluğu var üzerimde , ama geri dönüşü pek zor oluyor.
Eh yeni yıl geliyor. Dilek listeleri oluştu mu gençler ?
Ben 2017'yi tamamen İstanbul ile bağları koparmak için emek sarf etme yılı seçtim. 2018'de bu şehirde olmayacağım. Ve İtalyanca öğrenmeye karar verdim. En azından tahminimce benim için çalışma durumlarından dolayı bir deniz feneri görevi görecek bu dil. İyi gelecek biliyorum. Bir de çok iyi insanlar diledim bu sene için. Tanışacağım herkes ışık olsun hayatıma. Güzel insanlar dolsun. 
Tamam bir de buram buram Nazlısal isteklerim de var. Dille & Kamille ve Anthropologie Türkiye'ye gelsin ühü :(. Çünkü ütopik istekler bizim işimiz.
2016 çok berbat geçti. Kişisel olarak bahsetmiyorum. Komple insanlık olarak cidden çok iğrenç olaylara şahit olduk. Ülke de yaşayan gençler olarak kendimizi bile geçip daha doğmamış çocuklarımız için bile endişelendiğimiz , korktuğumuz , gelecek kaygısının daha da perçinlendiği berbat bir seneydi. 
Bu ara Yeni Yıl gecesi dilekleri bir kağıda yazıp koşa koşa sokağa çıkıp bir toprağın üzerinde onları yakıp havaya karıştırmayı sakın unutmayın ! 😊


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder